Haberler

Türk dizisi ‘Diriliş: Ertuğrul’un yıldızı iş gezisinde Pakistan’da

Sevilen Türk dizisi “Diriliş: Ertuğrul” (“Diriliş: Ertuğrul”) başrol oyuncusu, Engin Altan Düzyatan Perşembe günü kısa bir iş gezisi için Pakistan’ın Lahor kentine geldi.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği, “#ErtugrulGazi (Diriliş Ertuğrul) başrol oyuncusu / kahramanı Engin Altan Düzyatan, özel bir şirketin davetlisi olarak Pakistan’a kısa bir ziyaret için Lahor Havalimanı’na indi” dedi.

Türk kamu yayıncısı TRT’nin Urduca internet sitesinde yer alan bir habere göre Düzyatan, marka elçisi olarak Lahor merkezli Chaudhary sanayi grubu ile anlaşma imzalayacak. Ancak ülkedeki koronavirüs vakalarının artması nedeniyle hayranlarıyla buluşamayabilir.

engin altan düzyatan - diriliş ertuğrul

“Diriliş: Ertuğrul”, devlet televizyonunun Urduca lakaplı bir versiyonunu yayınlamasıyla Pakistan’da kahramanlık statüsü kazandı. İlk yayına girdiği günler içinde dizi ve oyuncuları, özellikle Düzyatan için takip eden hayran, akın etti.

Genellikle Türk “Taht Oyunları” olarak tanımlanan dizi, 13. yüzyılda Anadolu’da Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulmasından önceki dönemde geçiyor. İmparatorluğun ilk liderinin babası olan Ertuğrul Gazi’nin mücadelesini anlatıyor.

Urduca YouTube kanalında 10 milyon aboneyi geçti ve 3 milyardan fazla izlenme ile tüm dillerde dünya çapında yaklaşık 15 milyon aboneye sahip.

Ağustos ayında Düzyatan, ölümcül hastalığı olan üç Pakistanlı çocukla video bağlantısı aracılığıyla bir araya geldi. Pakistan’ın liman kenti Karaçi’de Make-A-Wish Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğe Türk başkonsolosu ve önde gelen Pakistanlı aktörler katıldı.

Pakistan Başbakanı İmran Khan geçen hafta, Pakistan Televizyonunda, başta gençler olmak üzere halkı eğitmek ve iyi rol modeller sağlamak için Türk yapımlarının yayınlandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu