Haberler

Christopher Nolan yeni yayın akışı için Warner Bros’u eleştirdi

Christopher Nolan, Warner Bros.’dan biri. en önemli film yapımcıları, şirketin filmlerini HBO Max’te ve 2021’de sinemalarda gösterime girme kararına şiddetle karşı çıktılar. “Tenet” film yapımcısı, Associated Press’e (AP) Pazartesi günü yaptığı açıklamada bunun iyi bir iş kararı olmadığını söyledi ve şirketin nasıl olduğunu eleştirdi. hallettim.

Nolan, “Stüdyonun aldığı tek taraflı bir karardır. İlgili kişilere bile söylemediler,” dedi. “Fantastik film yıldızlarıyla uzun metrajlı filmler olması amaçlanan projelerde yıllarca tutku ve gayretle çalışan bu harika film yapımcılarına sahipsiniz. Ve şimdi hepsine yeni başlayan bir yayın hizmetinde kayıp lideri oldukları söylendi. “

Christopher Nolan, Warner Bros

Şirket geçtiğimiz hafta, yeni “Matrix” filmi “Dune” ve “In the Heights” da dahil olmak üzere 2021 film listesinin yayın hizmetinde ve eşzamanlı olarak ABD’deki sinemalarda gösterime gireceğini duyurdu. sinemanın geleceği.

Nolan, “Herkesi belirli bir karar için hiç bu kadar üzgün görmemiştim,” dedi.

AMC Tiyatroları şefi Adam Aron geçen hafta bu hareketi kınadı, ancak stüdyonun önemli isimlerinden biri olan Nolan’a kadar hiçbir şirket içi film yapımcısı kayıtta konuşmadı. Nolan 2002 yapımı “Insomnia” dan beri Warner Bros.’la birlikte “The Dark Knight” üçlemesi, “Inception” ve “Dunkirk” gibi karlı ve eleştirmenlerce beğenilen bir filmde çalıştı.

Nolan “Bu doğru değil” dedi. “Hepsi biraz karışık.”

Warner Bros. temsilcileri, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Başrolünü John David Washington’un oynadığı, zaman aşımına uğrayan bilim kurgu gerilim filmi “Tenet”, aynı şeyi takip etmiyor ve doğrudan HBO Max’e doğru gidiyor. 15 Aralık’ta DVD, Blu-ray ve dijital olarak piyasaya sürülecek. Nolan, filminin “yarattıkları karmaşaya kapılmadığı için çok mutlu” olduğunu söyledi.

Nolan, “Roku, Amazon Prime ve iTunes aracılığıyla erişilebilir olacağız ve aynı anda her yerde olacağız,” diye ekledi.

“Tenet”, pandemi nedeniyle yaklaşık altı aydır kapalı kaldıktan sonra Eylül ayı başlarında sinemalarda açılan suları test eden ilk ve tek büyük gişe rekorları kıran filmdi. Los Angeles ve New York gibi büyük pazarlar kapandığında, yurt içi bilet satışları düştü ve Warner Bros. ve diğer stüdyolar, yılın kalan büyük filmlerini erteleyerek karşılık verdi. Ancak uluslararası “Tenet” 300 milyon dolardan fazla para kazandı.

Nolan, “Bu, tiyatroların ne zaman açılabileceği konusunda çok iyimser bir mesaj gönderiyor, gösterecek filmler olduğu sürece insanlar geri gelecek,” dedi. “Sanırım bu sektördeki herkes uzun vadeli insanların her zaman sinemaya gitmek isteyeceklerini tamamen anlıyor. Bence şu anda çok fazla kısa vadeli düşünce devam ediyor ve bu böyle korkunç bir durumda kaçınılmaz olabilir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu