Haberler

Börü 2039

Konusu 2039 senesi beyin-makine arayüzlerinin, füzyon enerjisinin ve proto-kuantum bilgisayarların sivil dünyaya etkilerinin hissedildiği, Amerika Birleşik devletleri ve Çin arasındaki gerilimin gitgide tırmandığı bir yıl. Türkiye kendi askeri teknolojisini üreten, gizemli teknokrat Kemal Boratav sayesinde rakip ülkelerin seviyesine ulaşmış, karışan dünya düzeninde kendi ekseninde tarafsız bir bölgesel güç. Büyük teknoloji markaları ve Savunma Bakanlığının desteği ile rekor sürede bitirilen Ötüken Projesi sayesinde İstanbul’un yer altında, kozmik bir karargahta, dünyadaki iki süper bilgisayardan biri Beta+ yapay zeka KAM, ülkeye olabilecek tehditleri hesaplıyor, ve Boratav’ın yeniden düzenlediği, taarruz ve “son çare müdahale” timi BÖRÜ’nün sayesinde senelerdir ülke terörizmden arınmış halde. Ta ki Mart 15 2039’a kadar…

Börü 2039 Hikayesini Alper Çağlar‘ın yazdığı ve Türkiyede ilk kez ciddi olarak bilim kurgu dalında böyle bir dizi film yapılıyor.

Börü 2039 Film Yorumum;

Sinema filmi tatında Şubat ayına kadar ki sürecte 3 bölüm yayınlandı. Mart Ayındada 3 bölüm daha yayınlanacak. Görüntü kalitesi ve renkler kesinlikle çok başarılı fakat vfx tarafında ufak tefek sıkıntılar olmuş oda zamansızlıktan diye düşünüyorum. Genel itibari ile izlenecek türk yapımlarından diyebiliriz. Dizi aralıkları haftalık yayınlanmıyor büyük ihtimal yetişmiyor veya dizi ücretli platformda yayınlandığı için belkide satış stratejisi olabilir.

Börü 2039 Oyuncuları

Başrollerinde Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Tuğce Açıksöz, Doğan Bayraktar, Ozan Ağaç, Cansel Erçin, Ahmet Pınar, Deniz Uğur yer alırken Yönetmenliğini Can Emre ve Ahmet Atalay Üstleniyor.

Börü 2039 İzle

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu