Festivaller & Yarışmalar

Akbank, 17. Kısa Film Festivali

Türkiye’de kısa filmler için bir platform sunan ve sinemadaki aktif rollerinin altını çizen 17. Akbank Kısa Film Festivali 22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Festival, 25 Aralık’a kadar başvuruları kabul edecek.

2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, kısa film yapımını teşvik etmeyi ve yeni sinemacılara destek olurken izleyicilere ulaştırmayı hedefliyor. Festival ayrıca kısa film türünü uluslararası alanda desteklemeyi ve kısa filmleri festival ortamında tartışmak için bir platform oluşturmayı umuyor.

“Festival Kısaları”, “Dünya Kısaları”, “Kısa Film”, “Deneyimler”, “Belgesel Film”, “Perspektif”, “Özel Gösterim” ve “Forum” bölümlerinden oluşan festivalde yarışan en iyi filmler de sergileniyor. rekabet bölümünde.

Bu yılki yarışmada yarışan filmler ulusal ve uluslararası olmak üzere iki kategoriye ayrılacak ve bunlar festival jürisi tarafından değerlendirilecek. “En İyi Türk Kısa Film” ödülü 35.000 TL (4.434 $), “En İyi Uluslararası Kısa Film” ödülü ise 5.000 $ alacak.

Cannes, Berlin ve Venedik gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde yarışan filmler her yıl Akbank Kısa Film Festivali seyircisinin beğenisine sunulmaktadır. Geçtiğimiz yıl, 74 ülkeden 2.217 kısa film festivale katıldı.

Festivalin 2021 edisyonu, sinemaseverler için özel atölye çalışmaları ve söyleşiler eşliğinde ilgi çekici bir tarama programı sunuyor. Başvuru formu festival web sitesinde bulunabilir .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu