Festivaller & YarışmalarHaberler

31. Ankara Uluslararası Film Festivali yarışma başvuruları başladı!

Toplamda 120.000 TL ödülün verileceği festivalde; En İyi Ulusal Uzun Filme: 50.000 TL, En İyi İlk Filme: 10.000 TL, En İyi Projeye: 30.000 TL, En iyi Belgesel Filme: 20.000 TL, En iyi Kısa Filme: 10.000 TL destek verilecek.

Ayrıca 31. Ankara Uluslararası Film Festivali afişini de yarışma ile belirleyecek! Festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak afişin sahibine, 5.000 TL ödül verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali yenilenen web sayfası ile 31. festival hazırlıklarına başladı!

Festival, bu yıl da gösterim seçkisinde yer alacak birçok uluslararası ödüllü filmin yanı sıra  “Ulusal Uzun“, “Ulusal Belgesel”, “Ulusal Kısa Film” Yarışmaları ile ilk veya ikinci filmini çekecek olan yönetmenlerin, senaryo aşamasındaki uzun kurmaca yapımlarıyla başvurabileceği “Proje Geliştirme Desteği” yarışmasıyla Türkiye Sinemasının gelişimine katkı sağlayan yapımları teşvik etmeye devam edecek.  

4-14 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek 31. Ankara Uluslararası Film Festivaline başvurmak isteyen sinemacılar, yarışma ve gösterim şartlarının yer aldığı yönetmeliklere ve başvuru sayfasına web sitesi üzerinden ulaşabilecek ve film başvurularını 25 Mart 2020 Çarşamba tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. 

 Detaylı bilgi için için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu