Haberler

Joker Filmi Rekor Başarı

Gişeye inanılmaz bir giriş yapan film ilk hafta sonunda dünyada 234 milyon dolarlık hasılat yaptı.

Joaquin Phoenix‘in başrolünde  yer aldı joker filmi geçtiğimiz cuma günü beyaz perde de sevenleri ile buluştu ve nihayet vizyona girdi.

Sinema’nın kısır olduğu bu dönemlerde gerçekten sinema severlerinin beklentilerin üzerinde bir rekorla izlenmesi ile 234 milyon dolarlık bir gişe geliri elde etti. Bu seviyeyi beklemeyen film otoriterleri şaşkınlıklarını gizleyemedi.

yeni joker filmi

Yapım şirketine göre film yapı gereği +18 aldığı için izleyici kitlesinde düşmeler olacağı yönündeydi fakat pr çalışmaları başlayınca gişede beklediklerinin üstünde bir başarı elde edeceklerini biliyorlardı fakat yinede 234 milyon dolar hasılat yapacağını kimse beklemiyordu.

Filmi bu kadar özel yapan nedenlerden biriside çizgi roman uyarlamasına göre daha farklı renklere sahip ilk izlenimde canlı renklerin hakim olduğu değil daha pastel renklerle sinema severlerin karşısına çıkıyor. Ayıca romandaki gibi aksiyon ve espiri türü değil tam tersi bir kişinin yaşadığı dramı konu alıyor.

Bu yılın en iyi filmi veya filmleri arasında yer alacağı kesin gözüyle bakılırken ilerleyen haftalardaki hasılatı şimdiden merak konusu olmaya devam ediyor.

Joker filmi bu çıkışı ile Oskar ödüllerine bir çok dalda aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu