Haberler

Adanış: Kutsal Kavga Filmi Tam Gaz Geliyor…

Aksiyon sahneleriyle son derece iddaalı olarak mart ayında beyaz perdeye gelecek olan film son derece adrenalin ve aksiyon içeriyor.

Ülkemizde malesef hollywood tarzı film görmek ve o prodüksiyonu uygulayacak yapımcı, teknik ekip ve oyuncu kadrosu bulmak çok zor. Teaserdan izlediğimiz kadarı ile film yapım süreci olarak gerçekten farkındalık yaratıyor. Ve vay be bu film Türk filmimi diyebiliyoruz. Bu nedenle çok iddialı gelen Kutsal Kavga ülkemizde birşeyler değiştirecek gibi görünüyor.

Konu olarak Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ardından Türklerin eline geçen kadim bir sırrı korumak üzere teşkilatlanmış ‘Adanmış’larla bu sırrı tekrar ele geçirmek isteyen karanlık güçlerin mücadelesini konu alan filmin yapımcılığını Baki İlhan üstlenirken, başrollerinde İsmail Filiz, Esra Bilgiç, Serdar Deniz ve Baki İlhan yer alıyor.

Filmin yönetmen koltuğuna Emir Khalilzadeh otururken, kuşkusuz ki filmin en önemli sahneleri olan aksiyon sahnelerinin yönetmeni İlker Can Karagülle ve Kuzgun Akademi ekibi var.

Filmin en büyük artısı sanırım aksiyon Sahnelerinin yönetmenliğini üstlenen Diriliş Ertuğrul, Mehmet Bir Cihan Fatihi, kalp atışı gibi Türkiye’de aksiyon sahneleriyle ses getiren projelerin aksiyon yönetmeni İlker Can Karagülle diyebiliriz.

Kendisi ile film hakkında konuştuğumda özveri ve titizlikle filmi işlediklerini ayrıca her sahne için saatlerce uğraştıklarını dile getirdi. Biliyorsunuz ki aksiyon filmlerinde artık yönetmenden çok aksiyon yönetmeni önemli.

Dünyada’da bunu bol akisyon içeren John Wick den örnek vererek gösterebiliriz. Yapımcı gerçekten doğru bir yol izleyerek ileri görüşlülü ile filmin ön planına Aksiyon yönetmeni atamış ve bu filmde ekisini göstermiş görünüyor. Bana soracak olursanızda İlker Can Karagülle’de bu konuda gerçekten Türkiye’nin en iyi aksiyon yönetmenlerinden birisi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Filmin dikkat çeken ilk teaserını sitemizden izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu